sobota 26. ledna 2013

Anna krví oděná - Kendare Blake

autor: Kendare Blake
překladatel: Andrea Vašíčková
nakladatelství: Baronet
počet stran: 271
žánr: horor
Anotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.„Ubohé vystoupeníčko?" napodobí mě. ,,Vsadím se, že ses málem posral."
Otevřu pusu a rychle ji zase zavřu. Skoro mě rozesmála a já bych rád zůstal nasraný. Jenom ne úplně doslova. Sakra. Už se směju.
Anna mrkne a letmo se usměje. Sama se musí držet, aby se nerozchechtala nahlas.
„Měla jsem..." Zarazí se. ,,Měla jsem na tebe vztek."
„Kvůli čemu?" zeptám se.
„Kvůli tomu, že ses mě pokoušel zabít," odpoví a pak se oba zasmějeme.  Teda musím říct, že to video je mnohem strašidelnější než celá kniha dohromady. Je sice fakt, že jsem žádnou horor knihu zatím nečetla, ale většinu času jsem se u toho válela smíchy. Ano, vyžívám se v černém humoru. Není to nic z čeho bych si sedla na zadek nebo si cákla strachy do trenek. Ale musím říct (nebo spíš napsat), že mě kniha zaujala. Je to zajímavé a rozhodně nebudu lízt do opuštěných barabizen bez nožíku v kalhotách.
☺☺☺
Žádné komentáře:

Okomentovat