pondělí 28. ledna 2013

Death Notes - Zápisníky smrti

autor: Cugumi Óba
nakreslil: Takešo Obata
žánr: Manga, Komiks
nakladatelství: CREW

Anotace: Příběh sleduje středoškolského studenta Lighta Jagamiho, který najde tajemný zápisník s nadpřirozenou mocí. Tento deník původně patřil smrtonošovi Rjúkovi, který jej záměrně upustil do světa lidí. Majitel zápisníku je schopen zabít jakéhokoliv člověka na Zemi, pokud zná jeho jméno a tvář. Light se rozhodne očistit svět od zla a stvořit nový svět, ve kterém bude vládcem, proto začne zabíjet zločince a potírat veškerou kriminalitu. Jeho činnosti si však brzo všimne policie a s ní i světoznámý detektiv přezdívaný L.

Death Note 1
Démon Rjúk ztratil svůj zápisník smrti. Není jen tak obyčejný. Mrtvolou se stane každý, kdo do něj napíše jeho jméno (samozřejmě jméno toho, koho se chystáte zabít). A co se nestalo. Našel ho vzorný lidský studentík Light Jagami, který se rozhodl, že zbaví světla zla tím, že pozabíjí všechny zločince. Je to chvályhodná myšlenka, jenže Light brzy jistí, že pokud chce vytvořit dokonalý svět, nesmí váhat přinášet oběti i z řad nevinných lidí. Těch, kteří se ho snaží zastavit. A bude jich hodně. Bude si říkat Kira.


Death Note 2
Light při své cestě za dokonalým světem získal nepřítele, velice mocného. V tomto díle konečně zjistí jeho jméno. Je to geniální vyšetřovatel L. A jelikož je zcela přesvědčený o správnosti svého počínání, rozhodne se zbavit jedním rázem všech ,kteří mu jdou po krku – všech agentů FBI pátrajících po tajemném zabijákovi.Deat note 3
Ve třetím díle se Lightovi podaří zlikvidovat většinu svých protivníků, ale ten hlavní, tajemný detektiv známý pouze jako L stále zůstává. Do Lightova pokoje jsou navíc nainstalované kamery a samozvaný tvůrce dokonalého světa je pod přísným dohledem.


Death Note 4
Aaaa na řadu přichází můj nejneoblíbenější díl. Zrovna tady se objeví druhý Kira (Misa) v sukni. Druhá Kira zkomplikuje vyšetřování. A proto je L nucen přizval k vyšetřování Lighta ( Kira první). 


Death note 5
Light i Misa jsou oba zavření v cele, pod přísným dohledem, ale vraždy neustávají. L nemá na výběr. Musí oba pustit, pochybnosti má ale stále. Jenže, kdo v tom případě zabijí tentokrát, když ne Light ani Misa? Stopy vedou do mocné společnosti Jocuba. Do jejího centra se vydává pátrat detektiv Macuda a rychle se dostává do situace, ze které má jen jedno jediné východisko. Smrt.


Deat note 6
Jeden z členů mocné firmy Jocuba je nový Kira... a L na něj začíná líčit past! Jenže políčit na někoho, kdo vládne nadpřirozenými schopnostmi, není žádná legrace, zvláště když nikdo pořád ještě neví, jak ty schopnosti vůbec fungují. V sázce je ovšem hodně, a tak je nutné riskovat.


Death Note - Zápisník smrti 7 - vychází v květnu 2013
Death Note - Zápisník smrti 8 - vychází  v září 2013


Žádné komentáře:

Okomentovat