pátek 23. ledna 2015

Tady a Teď - Adele Parks

Autor: Adele Parks
překladatel: Jitka Šišáková
nakladatelství: Domino
žánr: román
počet stran: 472
Anotace:  Rozhodující životní chvíle jen málokdy rozpoznáme, když se právě odehrávají. Nastoupíte do letadla a posadíte se vedle naprosto neznámého člověka. Nakolik je pravděpodobné, že vám onen spolucestující změní život – zvláště když je na první pohled patrné, že jste každý úplně jiný?


Joanna se chystá letět z Anglie do Chicaga přerušit svatbu svému bývalému snoubenci, který jí na ní pozval. Bohužel je tak tupá a zaslepená vidinou sňatku, že se domnívá, že je to jeho volání o pomoc. Joanna má skvělou rodinu, má sestru, která je už vdaná, ženatého bratra a rodiče kteří se i po několikaletém manželství stále milují. Jen ona je stále sama. Joanna je životní optimistka, v každém člověku, kterého potká, spatřuje téměř spřízněnou duši. Naproti tomu Deana dovedla krutá životní zkušenost k postoji zahořklého cynika, který důvěru k jiným považuje za slabost. Dean se vrací domů z nemocnice, kde byl navštívit svého otce. Bohužel pro něj to nebyla příjemná návštěva, jeho otec umírá. Dean chová ke svému otci velkou nenávist za to, že opustil rodinu kvůli jiné ženě. Tyto dvě rozdílné osoby se setkají v letadle, i přes to, že se neznají, pojí je společná minulost. Co je spojuje se dozvíte v knize.

Krajně nesnáším tupé ženy, a Joana je tupostí královna. Nejen že je blbá, tupá, chová se jak malý harant i přes to, že jí je 34 let je i neskonale pitomá, naivní a vdavek chtivá blbka. Dean se mi oproti ní líbil mnohem víc. Byl to fešák, chytrolín, hezky mluvil a byl tak trochu proutník. I přes to, že taková to ženština se v knize vůbec objevila, dám ruku do ohně za to, že Tady a Teď je za poslední rok, nejlepší kniha co jsem četla. Strašně dobře se čte, je napínavá, není to nic pro malý holky (sorry chlapci, ale pochybuji, že je to váš žánr :D) styl Parksový je prostě perfektní. I přeš to, že mi je hlavní hrdinka krajně nesympatická tak mě celá kniha naprosto dostala. Dámy, ke konci knihy si nachystejte kapesníčky, protože zjistíte jak je život prostě nefér a Adele Parks bezcitná mrcha.

hodnocení: 95%
5 komentářů:

 1. Pěkně upřímná recenze :) Neštvala tě blbka ale někdy tak moc, že by se ti chtělo zavřít a zahodit knízku co nejdál? Mám s blbkama v hlavní roli problém :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne-e ja jsem totiz chtela vedet jak to dopadne takze jsem to jeji nesmyslne zvaneni prekousla :D

   Vymazat
 2. Mám to stejně, když čtu nějakou knihu, nebo se dívám na film, kde je bloupá žena, říkám si : proč si tak tupá, měla si udělat to a to ...

  OdpovědětVymazat
 3. Je vskutku zajímavé nazvat ji nejlepší knihou, když ti hrdinka tak lezla krkem - takové paradoxy já miluju! Hrozně se mi líbí obálka, fakt že moc - jsem ráda, že alespoň Domino se rozhodlo necpat všude po obálkách svý logo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja za to proste nemuzu ten pribech byl skveli ikdyz tak cuza byla uplne vypatlana :D a slovo najivni opravim :3

   Vymazat